1.kapitola

24. november 2012 at 14:18 | Ellie |  Ellie Bennett and her weird life - 1. série

Jmenuju se Ellie Bennettová. Kolem mě se začínají dít dost divný věci. Třeba dokážu běžet nadměrnou rychlostí, jak daleko chci. Nebo dokážu zmizet. Prostě se zneviditelnit. A to zdaleka není nic…Probudím se a zkusím se posadit, ale hned na to padnu hlavou na polštář, protože se mi příšerně motá škeble. Včera jsem to asi trochu přehnala. No to víte, člověk slaví šestnáctiny jenom jednou za život.A proto ta oslava musí být velká.

"Vstaň a okamžitě!"zahřměl můj tupčín. Mamka si ho vzala před třemi roky a od tý doby je můj život peklo. Máma byla ze začátku v pohodě, ale pak se začala chovat jako ten magor kterého si vzala. Je věřící v církev a další takový hovadiny. Pro něj existuje jen bůh a nic jiného. A taky je zásadně proti alkoholu a kouření. Drogy jsou absolutně zamítnutý, ale co oči nevidí, to srdce nebolí. Asi bych vám měla osvětlit, co se včera stalo…

S mým nejlepším kámošem Edem, jsme včera šli do baru, kousek od našeho domu, slavit moje šestnáctiny. Ze začátku jsme pili střídmě, ale pak se to rozjelo. Jedno přes druhý. A nakonec se přidali i nějaký ty drogy. Domů mě musel Ed odnýst na zádech, protože jsem nebyla schopná ani stát. Domů jsme došli, tedy spíš Ed došel se mnou na zádech ve čtyři ráno. Doufala jsem, že střízlivět budu dlouho, ale život je svině a já jsem brzy začala pociťovat účinky kocoviny. V tu chvíli jsem si myslela, že se mi rozkočí hlava a rychle, což u mě znamená rychlostí šneka, jsem doběhla na záchod. Bylo to, jak jen to říct, nechutné. Vyzvracela jsem snad i žaludek se střevama. Ble...

"Vstaň"zahřměl tupčím.

"Neječ," zakřičím a pomalu začnu vstávat. Ono není nic moc po kocovině spát jen půl hodiny. Zvlášť když se každou chvíli praštíte hlavou o zeď. Matka vydupe schody do mého pokoje a třískne s dveřmi. Au, asi mi praskne hlava. Vím, že by mi nejradši dala domácí vězení, ale obě víme, že je to pro mě nic. Ven se dokážu dostat i tak a pít mi nemůže zakázat, protože Ed je plnoletý, což znamená, že stačí jít někam s ním a nalijou mi i tak.

"Klid Kamillo, ona je poseta ďáblem nemůžeš se jí divit" ozve se ten debil ze spoda.

Jen protočím oči a jdu do koupelny. Už otvírám dveře, když na mě matka zakřičí: "A pohni si, za dvacet minut ti začíná brigáda."

Potichu si povzdechnu a začnu se upravovat. Matka mi už rok domlová různé brigády, protože si myslí, že se začnu chovat dospěleji. Je naivní.

Dám si na oči tužku a pro jistotu tři vrstvy řasenky. Potom si dám jahodový lesk na rty a rtěnku. Vlasy si učešu do zvláštního účesu, který asi třikrát rozpletu a znovu zapletu aby vypadal dokonale. Obleču si svůj noý model, který jsem si koupila před nedávnem. Já totiž miluju oblečení a boty. Je to jediná věc, kromě blbnutí s Edem, která mě baví a nedokážu se u toho nudit. Ed nechápe jak můžu hodiny strávit v nákupním centru a nebýt unavená. Někdy mi příde, že je Ed hrozný suchar. Když se obleču pohledem zavadím o hodiny, které mám pověšené na stěně a zděsím se. Za deset minut mi jede autobus!


 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 Smile Smile | Web | 24. november 2012 at 15:50 | React

Ellie a její chování mi jsou tak trochu proti srsti. Každopádně číst budu dál.

2 adus-spisovatelka adus-spisovatelka | 5. january 2013 at 13:48 | React

To s tim tupčímem :D - Škola noci,co???

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama