1.kapitola Kills

24. november 2012 at 18:14 | Ellie |  You're killing me
Trochu nudná kapitola...

Už jsem vám říkala, jaký to byl úžasný pocit, tam hrát? Nepopsatelný. Ale má to i mínus. Od tátovy smrti mě má v péči macecha a ona nemá moc ráda, když jsem v Conetfree, takže na mě bude určitě ječet. Když nad tím tak přemýšlím, macecha by na mě měla být hrdá a ne na mě řvát. I když moc se jí nedivím. Zkuste se vžít do její kůže. Ono není nic moc, když vaše nevlastní dcera skončí třikrát do měsíce v base. Jenže já za to nemůžu. Do Conetfree vtrhli poldové a bylo to. Ani nás nevyslýchali a rovnou nás strčili do basy. Je to nespravedlnost. A nechtějí nás pustit, dokud za nás někdo nezaplatí kauci, protože jinak si tam chvíli pobudeme. Trochu si sečteme, za co tu vlastně sedíme. Conetfree je nezákonný klub a lidé, kteří ho navštěvují, nejsou zrovna svatoušci. Spousta z nich bere drogy a kouří trávu a taky někteří z nich už v base seděli. Tohle je ale poprvé, co mě zatkli v Conetfree. Vždy jsem tam byla s klukama jako fanoušek The Gloss a Freemans. Jsou to ty nejlepší kapely pod sluncem. Jsou elita.

Rick mi právě chrápe do ucha a Jake bouchá do mříží. Je neuvěřitelný, kolik volných cel tady musí mít, když každou kapelu dali do jedné. A že tam těch kapel bylo. Drew sedí na lavičce a bouchá hlavou do zdi. Drew je můj nejlepší kámoš už od narození. Já vím, že tohle říká skoro každý, ale u nás s Drewem je to pravda. V porodnici jsme leželi vedle sebe, ve školce jsme se od sebe nehli, na základce jsme jako jediní, holka a kluk, seděli spolu, a na střední jsme pořád kámoši. První rok na střední jsme potkali Ricka a Jakea a stala se z nás nerozlučná parta.

Mříže vrznou a nějaký chlápek v policejní uniformě vrazí Jakeovi. Hned na to se zvedne Drew a jde za Jakem, který se snaží vrazit tomu poldovi, a snaží se ho zklidnit. Ten polda otevře dveře a dovnitř vpochoduje Rickův brácha Ben.
Ben je fajn chlápek okolo dvacítky, který právě studuje umění na vysoké škole v New Yorku, takže je celkem překvapení, že se tu objeví právě on.

"No to je náhodička. Jen co se přijedu domů podívat na brášku, oznámí mi, že je v base," říká a u toho kroutí hlavou, jako vždycky, když se snaží mluvit jako autorita. Moc mu to ale nejde. Vždycky byl pro každou blbost.
"Ahoj Bene," pozdravím ho a snažím se mu mávnout, ale neuvědomím si, že mi na rameni leží Rick a on mi sjede hlavou do klína. Jestli si myslíte, že ho to probudí, tak to jste na omylu. Spokojeně spí dál a nevšímá si, že mi tíhou jeho hlavy málem zlomil kosti.

Ben se jen zaculí a provokativně pozdraví: "Ahoj Lolo, nevěděl jsem, že ses nechala sbalit!"
Tupec, moc dobře ví, že jsme si s klukama slíbili, že s nikým z nich nebudu chodit. Je to férová dohoda, ne?
Jake se přestane prát s Drewem a otočí se na nás. Drew si otírá ze rtu krev a jen kývne Benovi na pozdrav.
"No potěš koště, děcka, vy ale vypadáte," ozve se nově příchozí hlas a my zjistíme, že za Jakea přišel zaplatit aukci jeho táta. Je to ten nejvíc super táta na světě, dovolí všechno a někdy se taky chová jako dítě. Ben si vezme Ricka a Jake odchází se svým tátou. Takže zbývám já a Drew. Přejdu k Drewovi a obejmu ho. On mi položí hlavu na rameno, což je kvůli naší výšce dost nadlidský úkol. Přes mříže nám strážník oznámí, že už se čeká jen na Drewovi rodiče a mojí macechu. Doufám, že jako první přijde moje macecha a zaplatí aukci za nás oba, ale moje přání se nikdy nevyplní a do cely vchází policista a za ním Drewovi rodiče...
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 adus-spisovatelka adus-spisovatelka | 12. january 2013 at 11:01 | React

krásný,ale trochu mi to připomíná film LOL,ale je to úžasně napsaný,další prosím :D

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama