1. kapitola - YaM?

26. november 2012 at 21:07 | Ellie |  TW - You and Me?
Pokus o povídku na téma Twilight...
Komentáře potěší...

U ucha uslyším příšerný zvuk a hned na to na mě můj bratr vylije kýbl studený vody. Otevřu oči a pokusím se ho chytit, ale zakopnu o noční stolek a letím přes polovinu pokoje. Hned jak se postavím, uvědomím si, že dnes jedeme na exkurzi do Voltery. No bezva to město má úžasnou architekturu.
Abych vám to vysvětlila, osvětlím trochu ze svého života. Jmenuju se Serena Willson a je mi 16 let. Studuju architekturu ne Everginské škole umění a architektury. Jsem průměrná studentka a už mě jednou vyhodili. Nemůžu za to, že mě přistihli na záchodech, jak se řežu. Moje matka je alkoholička a můj otec zmizel po mém narození. Učitelka, která mě přistihla, mě chtěla poslat do ústavu na léčení, ale můj starší bráška, jí to rozmluvil. Namluvil jí, že mám problémy s láskou, a že je to jen chvilkový zkrat. Doma mi hned zabavil všechny žiletky. Já se toho ale nedokázala zbavit. Hned druhý den jsem si koupila nové a pokračovala jsem v tom. Začala jsem s tím, když byl můj bratr na internátní škole. Už od malička to chtěl být právník, a když od nás táta odešel, slíbil si, že se o mě postará. A řekněme si to narovinu, právník je celkem dost placený zaměstnání.
Otočím se ke dveřím od koupelny a jdu provést ranní hygienu. Osprchuju se a umyju si vlasy heřmánkovým šampónem. Vyčistím si zuby a začnu si upravovat vlasy kulmou. Dám si lehký make-up a obleču si včera připravené oblečení a prohlédnu se v zrcadle. Jako každé ráno na sebe začnu dělat škleby. Asi po deseti minutách přejdu zpátky do pokoje. Musím si připravit skicáky a tužky. Všechno si dám si tašky a seběhnu dolů. U kuchyňské linky stojí brácha a něco kuchtí. Položím tašku na barovou židli a jdu se podívat, co kuchtí v naší úžasné kuchyni. Vypadá to jako omeleta.
"Hele ty šmíračko, co budeš snídat?"zeptá se mě a vyhodí do koše to, co měl na pánvičce.
Tomu se jen zasměju a naznačím mu, že si něco vezmu sama. Otevřu ledničku a podívám se dovnitř. Nic moc nemáme. Je tem jen kousek čokoládového dortu, polívka, která je tady už měsíc, ve skleničce je zkyslé mléko a hnijící řízek. Velký výběr to není. Já s bráchou většinou jíme mimo dům, takže moc nenakupujeme.
"No, moc toho tady není,"řekne pochvíli a hodí mi na stůl dvacet dolarů. Tázavě se na něj podívám a on mi potichu naznačí, abych už šla a něco si koupila cestou, protože se probudila matka. Protočila jsem oči, popadla jsem tašku a peníze, a následována bratrem jsem opustila byt.
Voltera je úžasná. Cesta sem byla trochu dlouhá, ale stálo to zato.
 

Be the first one to judge this article.

Poll

Jaké nadpřirozené bytosti se budou podle tebe v téhle povídce oběvovat?

upíři
vlkodlaci
andělé
démoni
víly
čarodějnice
elfové
duchové
žádné
jiné...

Comments

1 Caine Caine | Email | Web | 13. december 2012 at 20:09 | React

Hm...zatím to vypadá zajímavě. Určitě si přečtu pokračování! :)

2 adus-spisovatelka adus-spisovatelka | 5. january 2013 at 13:40 | React

Dalšííí :D pls :-)

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama