1 kapitola

30. december 2012 at 9:59 | Ellie |  Lovkyně příšer
Pro adus-spisovatelku za její komentář
Enjoy it
Ellie


Nenávidím krysy. Fuj, jsou špinavé, smrdí a jsou nechutné. Zvlášť když v tomhle zpropadeným úkrytu, trčím už bezmála čtyři hodiny. To se ti upíři nemůžou skrývat jinde? Fuj. Nechutné a zapáchající místo není zrovna to, kde byste hledali bandu upírů, kteří si myslí, že jsou něco jako králové. Tupci. Zdržuju se tady déle, než jsem měla v plánu. No doufám, že to k něčemu bude a ti krvežízniví tupci přijdou, alespoň všichni, abych už je měla z krku.

Ano, dnes mám štěstí a dveře se s kvílením otevřou. Dovnitř vpochodují upíři v celé své kráse. Připravím si kůl z očarovaného zlata a přitisknu se ještě víc ke stěně.

Abych vám vysvětlila, proč mám kůl z očarovaného zlata a ne z dřeva, musím vám to trochu osvětlit. Upíři se samozřejmě dají zabít i dřevěným kůlem, ale oni za ty roky už našli způsob, jak se oživit, když je nabodneme na dřevo. Proto Lovci vyvinuli takové zlato, které zničí upíry jednou provždy. To moc lidí neví a učni často chodí lovit se dřevem. Vlastně po přečtení máminých zápisů ohledně lovení, jsem zjistila, že jediné dřevo, které dokáže upíra zneškodnit stejně jako očarované zlato je dřevo z Bílého stromu. Neptejte se mě, proč se mu říká Bílý, ale podle mámy je to podle staré legendy o elfím princi. Já vím, že je to blbost, ale stálo by za to si jí poslechnout, ne?

Kdysi dávno, žil ve městě jménem Elgio, elfí princ Aragorn, který byl tak zlý a krutý, že o něm začali lidé říkat, že je to upír. Nedivte se jim, měli k tomu důvod. Princ nevylézal z hradu za světla a nejedl ani nepil. A jeho největší zábava byly lehké děvy. Jenže nejpodivnější na tom bylo, že po noci co s ním nějaká lehká děva strávila, se už nenašla. Lidé se ho báli, a báli se ještě víc toho, že starý král umře a princ začne vládnout. Jejich přání ale nikdo nevyslyšel a král za pár dní zemřel. Princ tedy nastoupil na trůn a stal se z něj král. Lidé už začínali být paranoidní, a proto poslali, pro čarodějnici Fau, která žila v nedalekém lese. Ona sama už o princi slyšela, a proto přijala žádost o pomoc. Dojela do království a vyslechla si všechny příběhy o tom krutém vládci. V hlavě se jí zrodil plán, který byl naprosto dokonalý, jen k jeho realizaci potřebovala mladou dívku, která se nebojí. Lidé ji proto poslali za Joëal, která byla nebojácná jako horda válečníků. Fau jí vysvětlila plán a Joëal s radostí přijala, jelikož milovala výzvy. Plán byl prostý. Joëal se měla vydávat za dívku, která zabloudí na hrad a měla Aragorna požádat o pomoc. Princ by přijal a Joëal by si ho obmotala kolem prstu.

Všechno vycházelo tak jak si to Fau naplánovala, proto už jen stačilo nalákat Aragorna do lesa a tam ho zabít. Jenže Joëal se do něj za tu dobu zamilovala. To Fau zkomplikovalo plány. Chtěla Joëal přemluvit, ale ona byla zaslepena láskou. Jednoho dne se šla Joëal s Aragornem projít do zahrad, když v to jí Aragorn napadl a rozkousl jí hrdlo. Joëal křičela o pomoc, což uslyšela Fau, která sbírala bylinky. Když doběhla, uviděla Joëal, která byla mrtvolně bílá a Aragorna, kterému se leskly tesáky. Aragorn si jí ještě nevšiml, protože se nechal unášet chutí krve, která mu před pár vteřinami protékala krkem. Poté si ale všiml Fau a zmizel. Fau se rozhodla, že Joëal byla statečné děvče a že si zaslouží malou odměnu. Fau totiž Joëal proměnila v strom a z toho stromu uštípla větev, ze které vyřezala kůl. Hned další noc se Fau spolu s kůlem nepozorovaně proplížila do hradu. Tam našla vládce, jak vysává další oběť. Na nic nečekala a zabodla mu kůl do srdce. Od té doby jsou Fau a Joëal známé jako první lovkyně, které chodily po tomto světě.

Ale už dost legend. Mám deset minut na to, abych se dostala nahoru a mohla tak nepozorovaně zmizet. 

1 person judged this article.

Comments

1 adus-spisovatelka adus-spisovatelka | 4. january 2013 at 19:44 | React

Úžasný Ellie,fakt moc krásný :D

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama