2.kapitola- Kiss or miss?

14. december 2012 at 20:30 | Ellie |  Kiss or miss?

Oddechová kapitolka ve které se toho nic moc neděje
VěnovánaPolyphasic Sleep za její první komentář pod minulou kapitolou. Zároveň dostává právo vybrat si od jaké povídky chce příští kapitolu...
Užijte si...

Fajn možná se mi hlava nerozpůlila, ale jsem na ně dost naštvaná. A nejsem sama. Pomfreyová Jamese pěkně seřvala a měli jste vidět, jak se chlapec smekal!

Horší zpráva je to, že na ošetřovně budu muset zůstat celý týden. Nejsem z toho nadšená, ale nic nezmůžu. Moje nejlepší a zároveň jediná kamarádka Gabbi Martisová se málem zbláznila, když to slyšela. Ty nadávky, co vyslovila, někdy i vykřikla, na adresu mých bratrů, bych se nikdy ani vyslovit netroufla. Ale to není nejhorší. Zameškám školu! A zrovna tenhle rok skládám NKÚ, takže se potřebuju učit, zvlášť když totálně plavu v Obraně proti černé magii. Každý si myslí, že když je váš otec Harry Potter a vši bratři jsou nejlepší z ročníku, musíte dokonale Obranu ovládat. Ale já nejsem dokonalá! Někdy si myslím, že do té rodiny ani nepatřím. Všichni jsou výmečně krásní a já jsem jen průměrná. Všichni jsou talentovaní na famfrpál a já padám z koštěte. Mají spoustu kamarádů a já jen jednoho, vlastně jednu. Proto se snažím všechno dohnat učením. Když už jsme u té kámošky, právě mi to třeštidlo vtrhlo do dveří.

"Lilinko, jak se máš?" začne svým typickým pozdravem, kterým mě obdarovává každý den, co tu ležím.

"Hrozně, asi umírám!" Odpovědí je mi její škleb. Sedne si na židli, kterou má permanentně vyhrazenou a rozhlédne se kolem.

"Kde je Pomfreyová?" Zeptá se a já si teprve teď všimnu, že má náruč plnou časopisů.

"Šla někam s ředitelkou a myslím, že se dlouho nevrátí, ale to neznamená, že máš právo mě zadusit časopisy!" Jen se uraženě nafoukne a už to nekomentuje. Jenže to mlčení jí nevydrželo moc dlouho a hned zase začne brebentit.

"Včera ředitelka vyhlásila ples! No není to úžasné?" Ne to teda není. Nenávidím plesy.

"No, ani ne!"

"Ale prosím tě, plesy jsou dokonalé. Nádherné šaty, nádherný účes a dokonalé boty. A vlastně proto jsem tu. Musíme si vybrat dokonalé věci, které si na ten ples vezmeme! Těšíš se?" Bože, teď jste mohli poznat špatnou stránku mojí kamarádky. Je naprosto posedlá vším, co se týká oblečení a módy.

"Gabb, vždyť víš, že já na plesy nechodím!" snažím se protestovat.

"Ale na tenhle jdeš! Poprvé od Bitvy o Bradavice se koná Vánoční ples! Je to velká událost! Bude to výroční ples na památku všech, co padli v Bitvě!" Celkem mě štve její způsob oznamování. Všechno s důrazem.

"Nemám s kým jít." Oznámím jí a doufám, že to zabere. Ale ono nic.

"Já taky ne! Ale mají přijet Krásnohůlky a Kruval, takže si myslím, že nás určitě někdo pozve!" Páni, její optimismus bych chtěla mít!

"Fajn beru, ale mohla by jsi mi říct z čeho ty šaty zaplatím?"

"No, neřekla bych, že zrovna tvoje rodina má problém s penězi," poví a záludně se na mě podívá.

"To zrovna ne, ale nechci rodiče tím otravovat a nechci si utratit kapesné za šaty, které si obléknu jen jednou!" Vážně si nechci utratit kapesné.

"Ale já už to zařídila! Stačí abys, si nějaké vybrala a necháme je ušít u mojí babičky! Není to bezva?" culí se.

"Není! Nechci tvou babičku otravovat sama toho má až moc! Nechápu, jak ses jí na to mohla vůbec zeptat!" Zuřím, vážně zuřím. Její babička je švadlena v milovském světě, ale pracuje i v kouzelnickém. Má práce až nad hlavu

"Nabídla se sama, takže na mě přestaň být hnusná a vyber si nějaké šaty!" řekne a vrazí mi do ruky kopu časopisů.

Fajn, teď si musím vybrat jen šaty, ale co boty?

"Boty si ale budeme muset koupit, ty babička ušít neumí," řekne a obě vybuchneme v záchvatu smíchu.

"Tak dost musíme si nějaké vybrat." Má pravdu. Vezmu do ruky první časopis a pustím se do hledání.

Jejich tam asi milión. Jednou modré podruhé zase červené, nebo růžové. S vlečkou, nebo bez vlečky. S krajkami, nebo bez krajek. S flitry nebo s korálky. Tolik krásných šatů, ale ani jedny nebyly ty pravé. Už jsem se chtěla pustit do další hromady, když v tom Gabbi vykřikla: "Mám je!"

"Ukaž!" Podala mi tan časopis a já se mohla pokochat pohledem na dokonalé šaty, jako pro princeznu. Jednoduché, ale přece nádherné.


Ostatně i ta cena byla nádherná. Myslím, že za ty peníze bych si mohla koupit dva domy s obrovskou zahradou.

"Fajn, ale dokáže je tvoje babička ušít?" zeptám se s obavami v hlase.

"Jasně, že jo." odpoví pyšně.

"A ty už sis nějaké vybrala?" zeptám se jí.

"Možná…" řekne a podá mi ten časopis, ve kterém jsou ty šaty. Podívám se na ně a usměju se. Bude v nich vypadat dokonale

Jako cukrová panenka.

"Tak a teď boty," řekne a vytáhne další kopu časopisů. Jsme asi v polovině, když na ošetřovnu vtrhne Pomfreyová.
 

1 person judged this article.

Comments

1 Polyphasic Sleep Polyphasic Sleep | Email | Web | 15. december 2012 at 23:30 | React

Celou sobotu jsem byla pryč, takže mě další kapitola strašně potěšila a mohla jsem si ji přečíst na dobrou noc :) je úžasná! a teda, pokud mohu, tak bych ráda další kapitolu od této povídky nebo od R?.. a děkuju:) píš dál a co nejvíc!:)

2 adus-spisovatelka adus-spisovatelka | 4. january 2013 at 20:09 | React

Dáááááááááááálšššššššššííííííííí!!!!!!!!!!! :D

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement