1. kapitola

1. february 2013 at 22:30 |  I'm a bitch, but I love you
Jak jsem slíbila. Já vím, že mám mraky rozepsaných povídek, ale já si prostě nemůžu pomoct. No, takže popis. Je to povídka, tentokrát (na to si nezykejte!) z doby Pobertů. Prosím vás, nezlobte se, ale já nejsem moc velký zastánce páru Lily a James. Mám je ráda, protože jsou úžasní, ale zároveň miluju povídky, kde nejsou spolu. Takže... Enjoy it.
"Charlotte, vstaň," ozval se hlas z chodby, který patřil mojí matce, "dnes je ten ples!" Oh, ano, úžasný ples, který pořádá další nechutně bohatá rodina. Tedy, ne, že bychom my nebyli bohatá rodina, ale tyhle plesy pořádáme výjimečně. Jejich příprava je dost náročná a je přece větší zábava si užívat, než pracovat. Tenhle pořádají Pewensovi.
Pan a paní Pewensovi jsou asi čtyřicetiletí manželé, kteří mají vysoké postavení na ministerstvu. V jejich sídle jsem ještě nebyla. Tedy, možná byla, ale kdo si to při tom počtu plesů, má pamatovat. Pořádají ples poprvé. Nebo napodruhé, tím si nejsem jistá. Určitě to bude ministerský ples, to znamená, že pozvou všechny vysoce postavené lidi. Například Blackovi, Malfoyovi, Potterovi, Drewsovi a mnoho dalších, které neznám ani já. Takže nuda. Pokud tam nebude Sirius, tak to nuda bude určitě. Sirius Black je černá ovce rodiny, tedy vlastně bílá. Celá jeho rodina chodí do Zmijozelu, jen on chodí do Nebelvíru. A nenávidí svou rodinu. A taky shodou náhod je to můj dobrý kámoš. Asi se divíte, proč chodí na ty plesy, když nenávidí svou rodinu, že? Řeknu to třemi slovy. Holky, chlast a pařba. Jo, přesně kvůli tomu chodí na ty plesy. A taky mám pocit, že jeden z jeho nejlepších kamarádů, je syn jedněch z těch rodin, který jsem výše zmínila. Ale tím si nejsem jistá.
My dva jsme se seznámili na plese pořádaným nějakýma Erlingovýma. Pan a paní Erlingovi jsou lidé středních let, což v překladu znamená starci, se dvěma syny. Jsou to takový ti divní kluci s velkým akné a IQ 150. Prostě šprti. Já a Sirius jsme tam byli jediní normální a tak jsme se dali do řeči. Ani si moc nepamatuju, o čem jsme si povídali, ale vím, že jsme nakonec skončili spolu v posteli. A od tý doby jsme kamarádi, nebo blízcí přátelé. Možná si myslíte, že naše přátelství je jenom o sexu, ale naopak. Tím se naše přátelství jen utužilo. Sirius je taky dobrý parťák při pití. Nikdy nezůstanete nasuchu.
No měla bych se vrátit do přítomnosti.
Pomalu vstanu a protáhnu se. Obléknu si župan a obuju svoje oblíbené papuče. Zamířím do mojí luxusní koupelny, kde si napustím vanu. Miluju horkou vodu se všemi vonnými olejíčky a dalšími serepetičkami.
Po mojí úžasné koupeli si umyté vlasy stáhnu do drdolu a jdu dolů. V jídelně sedí otec a čte si Denního věštce. Jeho každodenní rituál. Hodinu sedět s kávou a novinami u stolu v jídelně a na všechny co projdou kolem se mračit. Potichu projdu za něj a podívám se mu přes rameno. Jistě, co jiného by mohl číst než sportovní přílohu. Ani mě to nepřekvapuje. Přejdu do kuchyně a vyndám si skleničku, do které si následně naliju nízkotučné mléko. Sice chutná jako obarvená voda, ale pořád lepší než se po ránu nalévat kofeinem. Otec zvedne oči od novin a nesouhlasně se na mě zamračí. Vím, že máme domácí skřítky, ale dneska se příšerně nudím, takže se raději obsloužím sama. Anebo ho chci jen naštvat. Je v tom rozdíl?
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 EnDy-Fantasy EnDy-Fantasy | Web | 2. february 2013 at 16:16 | React

ho ho ho...to by mohlo bejt dobrý!!! :D

2 Polyphasic Sleep Polyphasic Sleep | Email | Web | 7. march 2013 at 15:28 | React

Zjistila jsem, že tuhle kapitolu jsem nečetla:D a já si myslela, že mám od tebe přečtené všechny HP povídky.. tak jsem se asi spletla no:D
Neee.. Lily a James nebudou spolu?:D to nezvládnu:D ne kecám, ale doufám, že budou kamarádi:')
Holky, chlast a pařba.. ano to na Siriuse sedí:D
Super kapitola:)

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama