The Twilight Saga-Breaking Dawn part 2

12. february 2013 at 21:23 | Ellie |  Recenze
Další recenze. Doufám, že si ji alespoň někdo přečtete...


Podle všeho patřil film mezi nejvíc očekávané. Podle některých zdrojů byl dokonce nejočekávenější. No, i já jsem na tenhle film čekala. Jelikož první část byla až nechutně romantická a slaďoučká (a to není zrovna to co by jste čekali od filmu o upírech a vlkodlacích), byla jsem zvědavá, jak tohle OBLUDÁRIUM zakončí...

Nejdřív než se dostanu k jádru celé téhle recenze, chci sem dát ještě moje hodnocení na předchozí díly.

Stmívání-Twilight, jak chcete. Když jsem na to poprvé koukala s mámou (ano, čtete správně, s mámou - moje máma totiž o sobě tvrdí, že je spíš moje kamarádka, než máma a tak skoukává všechny tyhle filmy pro teenagery se mnou) ona byla nadšená. Mě to nejdřív vůbec nezajímalo. Vždycky jsem měla radši ty hororovější knížky, kde upíři zabíjeli a tak, takže tohle nebyl zrovna můj šálek kávy. Potom, když jsem se na to dívala podruhé, jsem tomu přišla na kloub. Nebyl to nejlepší film, ale dal se.

Nový Měsíc-New Moon. Na tenhle díl jsem se už připravila. S mámou jsme si koupily knížky a dali se do čtení. Někteří tvrdí, že tenhle díl je ze všech nejhorší, ale podle mě je jeden z nejlepších. Nemám Edwarda ráda a v tomhle díle se skoro vůbec neukazoval, takže je to plus. Nevím, co jiného bych k tomuhle dílu napsala.

Zatmění-Eclipse. Ano! Tohle byla moje reakce. Konečně jsme viděli pořádnou bitku. V tomhle díle jsem si hrozně oblíbila ty části, kde Jazz s Rose popisují to, jak se stali upíry. Jazze mám ráda už od začátku, ale u Rose to bylo sporné. Vždy jsem se na to dívala z pohledu Belly a je jasné, že one Rose nemá ráda. Jenže pak. A od té doby patří Rose mezi moje nejoblíbenější postavy.

Rozbřesk 1. část K tomuhle se ani nedá vyjádřit. Belluše je nervní ze svatby a Alice kolem toho dělá divadílko. Prostě klasické Twilight. Dost u mě klesla Rose, protože se k Belle chovala mile. No, ale dál. Po svatbě, kde má Bella odstávající šaty, se přesuneme na ostrov Esmé. Tam zažijeme vzrůšo a pak Bum! Reneesmé je na scéně. tedy, jen obrazně. Dál už to snad ani nemá cenu komentovat.

A konečně...

Rozbřesk 2. část. No, osobně mě dost zajímalo, jak bude vypadat dítě tupé Belly a naivního Edwarda (pardon, ale nemám je ráda). Světe div se, nebylo to tak hrozný. Nessie, jako miminko byla roztomilá. Bellinu proměnu ani nějak komentovat nemůžu. Prostě se probudila, trochu ujela a pak se to vrátilo do normálu. Nic nového.
Sklamání pro mě byl ten, s prominutím paskvil, co udělali z Nessie. Nechali jí velké hnědé oči, ale vzhledem k jejímu malému obličeji ti vypadalo příšerně. Další, co mě na filmu opravdu zaujalo, bylo hledání svědků. Opravdu. Bylo ohromující sledovat Amuna a jeho vodní bránu, Tanyu a Kate, s ohromnou mocí, Maggie, Liama, Carmen, Eleazara, Irinu, Charlotte, Petera a mnoho a mnoho dalších, na které si právě teď nevzpomenu.
A mého favorita. Garretta.
Ve filmu byly i části humoru, což je plus. A závěrečná bitva? Bulela jsem jako želva. Všechny mé oblíbené postavy zabili.
Carlisle, otce rodiny, bez kterého by Cullenovi ani neexistovali, Jasper, moje nej postava, Leah, která toho vytrpěla mnohem víc než si dokážeme představit, Seth, úžasný klučina se správným srdcem a Marcus, řekněme si to narovinu, bez něj si ani Volturiovi nedokážu představit. Ani mi moc nevadilo, že zabili Ara.

A moje hodnocení na závěr? Film je koukatelný a i zábavný. Bylo tam sadomaso-což miluju, a nakonec i trochu romantiky. Za mě je to 75%
No, doufám, že jsem vám to moc neznechutila. Snažila jsem se.
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 Maggdinka Maggdinka | Web | 13. february 2013 at 18:26 | React

Já mám Twilight moc ráda (měla jsem období, kdy jsem z toho byla trochu zblblá), na druhou stranu to neberu jako úžasné mistrovské dílo. Jak knihy, tak filmy nejsou v podstatě nic moc, když porovnáme jiná díla.
K Rozbřesku 2.část - těšila jsem se na to, ale brala jsem to spíše jako odreagování, rozhodně nepatřím k těm holkám, který omdlívaj z Edwarda a z polonahýho Jacoba. Poslední část se mi ale moc líbila, právě kvůli těm bojovým scénám. A konec? Nádhera! Já na to čučela jak blbec, když zabili Carlisle a Jaspera málem to se mnou šviho a furt dokola jsem opakovala, že to v knížce nebylo :-D oni patří k mým nejoblíbenějším postavám (Japsera - Jacksona Rathbona prostě žeru). A najednou střih - jenom Alicina vidina. Všichni v kině: "Co??" :-D
Pěkná recenze ;-)

2 Ronnie Ronnie | 23. february 2013 at 11:18 | React

Twilight ságu mám celkem ráda už od prvního dílu, ale poslední půlku jsem ještě neviděla :D Tak se na to někdy kouknu :D

btw. Jasně, že se spřátelím a ráda :D Ale přidám si vás až později, protože mě ségra vyhazuje z kompu :D

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement