2. kapitola

6. march 2013 at 21:27 | Ellie |  I'm a bitch, but I love you
Takže další nášup. Je to FF na HP --> Miluju zkratky :D
Čtěte a komentujte, prosím. Ať vím, že to alespoň někdo čte ;)Sednu si naproti tátovi a začnu se na něj dívat. Vždycky ho to hrozně naštve a znervózní, takže vždycky zrudne jak krocan. Rudne vůbec krocan?

V kuchyni se objeví matka a sedne si vedle táty. Před ní se okamžitě objeví hrnek se silnou kávou. Fuj. Moje matka je závislá na kofeinu. Nevydrží bez něj ani dvě hodiny. Tedy, pokud zrovna nepije alkohol, protože to už je jiná. V tichosti sedíme u stolu a každý děláme svou oblíbenou činnost.


Táta čte noviny, já ho znervózňuju a matka pije kafe. Prostě rodinná idylka. Takhle by to probíhalo ještě hodinu, když v tom naše činnosti přeruší máma.

"Zlatíčko," začne a já už vím, že se mi to nebude líbit. Vždycky když začíná větu slovem zlatíčko, je ta zpráva příšerná.
Třeba: "Zlatíčko, budeme se stěhovat!" nebo "Zlatíčko, umřel ti křeček!", takže se bojím. Jo, vážně mě zasáhlo, že mi umřel křeček. Koho by to nezasáhlo?!

"Ano?"zeptám se provokativně hrozně nadšeně. Táta jen nesouhlasně mlaskne, ale máma to ani nepostřehne a pokračuje.
"Pamatuješ si, jak ti babička vyprávěla, že jí její matka zasnoubila s dědečkem, že?"

"Jo a musela si ho vzít, i když ho nemilovala, aby neporušila tu smlouvu, kterou uzavřela prababička." Pořád jsem nechápala, kam tím míří. Tohle mi vyprávěla několikrát a pokaždé úplně od věci.

Jednou mi to vyprávěla, když umřela teta Matylda, podruhé na svatbě tety Kamily a napotřetí v letadle, když jsme mířili na naši dovolenou. Jak říkám, úplně od věci.
"No víš, my tě taky zasnoubili,"řekne máma nadšeně, div, že si neposkočila.

Pořád na ní koukám, protože mi to nedochází, když mi najednou blikne. "Cože?! Děláš si srandu, že jo?!" zakřičím na ni.
"Tak pozor na jazyk mladá dámo," zasyčí táta a začíná rudnou.

"Je mi teprve šestnáct! Mám celej život před sebou, neumím vařit a ještě jsem neměla ani maturiťák a vy mě zasnoubíte s nějakým imbecilem?!"
"Chovej se trochu jako dospělá," naštvaně řekne máma. Asi čekala, že jí skočím kolem krku, ale to se šeredně spletla. Nemůžou mě nutit do svatby. Jsem moc mladá.
Já jsem Eleanor Emily Everdeenová! Nespoutaná dračice, která miluje párty, alkohol a kluky. Já prostě nemůžu být něčí manželka. Ne dřív, než za deset let. Možná ještě později. Ale možná budu mít štěstí a ten, koho si budu brát, s tím taky nebude souhlasit a tím pádem se ta svatba zruší, ne?

"Kdo to je?" zeptám se, doufajíc v někoho ucházejícího. Třeba hlavního zpěváka Sudiček. Ten je dost sexy, takže by mi ani nevadilo, mít ho za manžela.

"James Potter." V tu chvíli se moje naděje rozplynou. Potter?! Ten náfuka, kterému jsem nestála ani za pohled?! Ani náhodou!
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 Polyphasic Sleep Polyphasic Sleep | Email | Web | 7. march 2013 at 15:33 | React

krocan možná zrudne, když se peče.. i když to se spíš zbarví do zlatova:D
jo, taky by mě zasáhlo, kdyby mi umřel křeček.. bohužel jsem nikdy žádného neměla.. jsem chudinka :D
a chtěla bych mít iniciály EEE:3
Mám ale dojem, že James by se taky do svatby nejraději nehrnul, ale kdo ví.. nechám se překvapit:)

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama