Nádherné Bytosti

16. march 2013 at 20:49 | Ellie |  Recenze
Na tenhle film jsme se vypravily společně s Endy (Osobní blog; společný blog) a já sem dávám recenzi...

O čem film vůbec je? Ethan (Alden Ehrenreich) je životní smolař. Po předčasné matčině smrti de facto přišel i o otce, protože ten se utápí v žalu a syn pro něj přestal existovat. Navíc žije v zapadákově jménem Gatlin County, kde je jeden den jako druhý a všechny nesmírně ubíjející. Místo zcela vystihuje Ethanův komentář: "V Gatlinu člověka nečeká žádné překvapení. Je to ta nejpitomější díra. Doteď jsem si to aspoň myslel. Zdá se ale, že jsem se sakra seknul…" Zásadní změnu optiky prodělá Ethan díky nové spolužačce, krásné a tajemné černovlásce Leně Duchannesové (Alice Englert). Ethana na ní nejvíc fascinuje asi to, že ji zná, protože se mu opakovaně zjevovala ve snech. Lena to v Galtinu nebude mít lehké, protože na každého "cizáka" se místní dívají skrz prsty. Ale protože je Lena neteř místního podivína Macona Ravenwooda (Jeremy Irons), je nenávist zdejších lidí přímo hmatatelná. Dívka si z nevraživosti domorodců nic nedělá, protože má mnohem větší trápení. Ona i její příbuzní jsou Zaklínači, mocné bytosti s pozoruhodnými schopnostmi. Nad Lenou ale visí temné prokletí a jí zbývá už jen sedmdesát pět dní do chvíle, která rozhodne o jejím osudu: Buď bude dostatečně silná a její moc se přidá na stranu dobra, anebo jí pohltí síly temnoty a ona se stane kněžkou zla jako její matka Sarafine (Emma Thompson). V zoufalé situaci najde pomoc tam, kde by ji asi nečekala. U smrtelníka jménem Ethan, který je ochoten ji hájit, i kdyby měl kvůli tomu položit vlastní život. Může síla lásky odolat mocné magii, které nad nimi oběma krouží?

Moje recenze: Na začátku jsem to moc nechápala, což vám může Endy dosvědčit. Ethanovi se zdál sen o Leně, o které nevěděl, že existuje.
- Ze začátku --> v tom snu Lena vypadala sympaticky (Nemluvila, jen stála) - Pak se z ní stala druhá Bella. Nelíbila se mi herečka a ani postava. V nejdližší době se chystám přečíst si knihu, takže až potom budu moct posoudit, jak moc je Lena hrozná.
- Ethan, oproti tomu, je taková moc předvídatelná postava. Za mně by rozhodně nepatřil mezi krasavce na škole -> zato jeho kamarád Link ( netuším jestli se to tak píše) je jiná sorta. Zpět k Ethanovi. Má u mně plus, za to, ževše bral s humorem a nenechal si od "zlé" Leny pokazit náladu. Ethan je vtipný, přitažlivý a inteligentní mladík, kterého noc co noc trápí noční můra. Dívka stojící u obrovského dubu, nedaleko starého střeleckého děla. Přes tvář jí vlají tmavé vlasy a blesky bičují oblohu. (Pro nechápavé - Lena)
Pokaždé, když se k ní rozeběhne - stane se jediné - zemře. Má tento sen snad hlubší význam? Proč se zdá Ethanovi každičký den? Pro chlapce, kterému zemřela matka, jsou knihy a přátelství s bláznivým kamarádem Linkem útěchou. (přiznejme si fakt, že každý z nás má bláznivého kamaráda ^_^)
Dokud však nepotká zvláštní Lanu Duchannesovou, která je svým bledým obličejem a tmavými vlasy a především svým příjmením pro okolí považována za satanistku.
Lana Duchannesová je možná jiná, ale zcela určitě patří do rodiny místního podivína Macona Ravenwooda, který je tou nejnenáviděnější osobou v městě.
- Mým oblíbencem ve filmu byl Macon, který byl vtipný, pohotový a to jak se obětoval za Ethana bylo hrozně hezké.
- Lenina rodina byla...Dosti zajímavá. Její bratranec Larkin byl super -> Jeho hlášky taktéž. Sestřenka byla mrcha, která měla Lenu ráda a taktéž patřila k mým oblíbeným postavám. Babička byla úžasná, přesně taková, jaká by měla být a teta ušla.Moc v tom filmu nebyla ale i tak. Hlavně její klobouk ;-)
- Hrozně se mi líbila scéna se sněhem. Byla romantická a musím uznat, že tohle se jim povedlo.
- Taky se mi líbilo tetování, které měla Lena. Odpočítávání dnů bylo impozantní. Bylo zajímavé sledovat, jak se během odpočítávání Lena měnila v emařku :-D
- Další co musím zkritizovat je Lenino oblečení. Zatímco ostatní dívky ve škole měly styl, ona zásadně vypadala jak z "pravěku". Oblečení nejspíš měla po své babičce, protože vážně jinak netuším, jak jinak to vysvětlit

Film byl místy i vtipný, jako třeba mráček + naše komentáře = Nejlepší film.
Byla jsem spokojena, až na pár detailů. Chápu ty, co jsou zklamáni, protože četli knihu, nebo od toho očekávali něco víc. Jájsem knihu nečetla, ale jsem si jistá, že pokud bude kniha jiná než film, budu hodně zkalmaná.
Dávám mu 80%

Na závěr pár obrázků:Ridley - Emmy Rossum
Ethan a Lena - SNĚHOVÁ SCÉNA ;-)

A pár officials:

Společný

Official Trailer:

A nakonec jsem našla Fan Obrázek - Já osobně bych toto obsazení uvítala, co vy? - Mohlo by být zajímavé, i když některé postavy bych nenahradila ;-)
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 Polyphasic Sleep Polyphasic Sleep | Email | Web | 18. march 2013 at 15:42 | React

Přiznám se, celkem nechápu o čem to je:D ale podle traileru mi to přijde jako taková pohádka:) někdy ho určitě zkouknu;)

2 Ellie Ellie | Email | Web | 19. march 2013 at 17:09 | React

[1]: No víš, já to nechápala ani když jsem na to koukala -> Když to tak znovu čtu, taky bych to posobě nepochopila :D

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama