Prolog

1. march 2013 at 16:17 | Ellie

Lidičky, vím. Nepřidávám často, ale teď jsem měla zásek. Ale jsem zpět. Zkoušela jsem povídku na téma Twilight. No, oceňte..."Musíme ji odnést pryč, Carlisle!" S těmito slovy vejde do dveří Edward a potichu za sebou zavře dveře, aby nevzbudil spící dvojčátka, která se před pár hodinami narodili."Já vím, Edwarde, ale kam?" zeptá se svého syna zamyšlený Carlisle, který se opírá o svůj stůl a přemýšlí o osudu jedné z dvojčat."To snad nemyslíte vážně! Chcete ji jen tak dát pryč?!" zeptá se rozzlobeně Rosalie. Ona sama by na jejich místě skákala blahem, a oni chtějí dát jednu pryč? Potkalo je takové štěstí a oni se ho chtějí zbavit?"Rosalie, je to pro její bezpečnost. Čím míň lidí bude vědět, že Bella porodila dvojčata, tím líp!" oponuje jí Carlisle, ale sám není nadšený z toho, že přijde o jednu svojí vnučku."Snad upírů, ne?" ozve se z rohu místnosti jízlivě."Emmette, přestaň si s toho dělat srandu, tohle je vážná věc!" vyjede na něj rozzlobená Rosalie, která kdyby mohla, tak by brečela."Promiň, jen se vám snažím zvednou náladu," odpoví kajícně Emmett, jenže když si uvědomí co se děje, taky mu není zrovna do smíchu. Svojí malou neteř si oblíbil hned jen co ji uviděl. A ještě horší je, že chtějí dát pryč malou Ellette, kterou měl radši než Renesmé. Proč, to sám neuměl vysvětlit. Možná proto, že byla takový smíšek. Usmívala se i když netušila, že právě rozhodují o jejím osudu."Co třeba Stefan a Vladimir? Cestují, takže nezůstávají na jednom místě dlouho a navíc nenávidí Voltury. A taky dost dobře odolávají krvi," navrhne Esmé a ignoruje Emmettovu nevhodnou poznámku. Její návrh nezní vesele. Sama nemůže pochopit, jak může být Edward tak bezcitný a dát jednu svojí dceru pryč."Esmé má pravdu, Stefan a Vladimir se zdají jako dobrá volba, ale jak je přesvědčíme, aby si Ellette vzali?" souhlasí s Esmé Edward a u toho se tváří jako by mu to bylo jedno. Ale kdo ví, co se v něm odehrává, že?"Nevím, zítra se za nimi zastavíme a domluvíme se," rozhodne Carlisle a podívá se na Alici.

"Právě jsou v Kanadě, což je kousek," oznámí všem Alice svým zvonivým hláskem.

"Dobrá, Alice, sleduj jejich rozhodnutí a ostatní si jděte po svých," rozkáže Carlisle a ponoří se do svých myšlenek, které se týkají jeho vnučky Ellette.


Asi po dvaceti minutách...


POHLED EDWARD


"Odcházím," oznámí nám Jasper, který se najednou objevil přede dveřmi.

"Cože?!" ozve se překvapeně a zároveň naštvaně od Esmé.

"S Alicí jsme se rozhodli už dřív a myslím, že by bylo lepší, kdybych odešel," obhajuje Jazz svoje rozhodnutí.

"Jazzi, já vím, že je to těžké,ale proto přece nemusíš odcházet," snaží se ho přesvědčit Rosalie.

"Už jsem se rozhodl!" Esmé si jen povzdechne a podívá se na Carlisla.

"Dobrá, je to tvoje rozhodnutí, ale chci abys věděl, že jsi vždy vítaný," poví Carlisle a obejme svého syna. Následně ho obejme i zbytek rodiny a na řadu přijdu já.

"Opatruj se Jazzi," pořádně ho zmáčknu, aby věděl, že mi bude chybět.

"Budeš mi chybět brácho a dávej pozor na svou rodinku," odpoví mi v myšlenkách a naposledy se otočí na zbytek.

"Budete mi chybět," a s těmito slovy opouští náš dům.

Celá rodina je přešlá. Jejich myšlenky jsou smutné ze ztráty Jazze. Otočím se a potichu přejdu ke dveřím, za kterými spí moje dcery. Musel jsem jednu dát pryč, to jsem věděl. A kterou dám pryč to jsem věděl už dávno. Bella při porodu viděla jen Renesmé, takže volba byla jasná. Nikdy jsem nebyl zastánce toho aby rodiče dávali pryč své děti, ale tohle bylo něco jiného. Bylo to pro její bezpečnost. A to je přece něco jiného, ne? Myslím, že ano. Už stačí jen presvěčit Stefana a Vladimira aby se o ní postarali. A potom budu moc začít žít se svou rodinou šťastný život. S mojí ženou a dcerou.
 

1 person judged this article.

Comments

1 Ronnie Ronnie | Web | 1. march 2013 at 20:34 | React

Je to dost pěkný..... líbí se mi to ;-) :D
btw. už jste přidaný :D

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama